stažený soubor

Rozhodnutím Krajského soudu v Ústí nad Labem ve prospěch žalovaného, se opět potvrdilo, že provozovna může před soudem nad kolektivními správci vyhrát. Intergram žaloval Reného Vaněčka z bezdůvodného obohacení v souvislosti s veřejnou produkcí.
René Vaněček provozuje v Kadani restauraci Posezení Pohoda. Jednoho dne restauraci navštívil kontrolor pověřený nezávislou společnosti výkonných umělců a výrobců zvukových a zvukově-obrazových záznamů známým pod názvem INTERGRAM. Zkušeným pohledem zaznamenal za barem přístroj reprodukující hudbu a tahal z tašky formulář. Panu Vaněčkovi předhodil, že zde dochází k sdělování chráněných autorských děl veřejnosti prostřednictvím rádia, a to v období od 1.1.2012 do 31.12.2012.
Tento kontrolor se ze soudního přelíčení ze zdravotních důvodů omluvil. Dodal, že se na danou záležitost nevzpomíná a svou výpovědí by nechtěl způsobit nebezpečí trestního stíhání či stíhání za přestupek sám sobě.
Svědkové potvrdili, že i žalobcem Intergramem předložené fotografie nepocházejí z restaurace Posezení Pohoda.

Rádio je součástí multifunkčního zařízení, tzv. 3v1, které zahrnuje zesilovač, rádio a CD přehrávač. K rádiu není přiveden žádný signál.
CD přehrávač pak přehrává pouze disky hudebních skupin z okolí. K přehrávání jejích hudby daly kapely ústní souhlas.

Z výše uvedeného vyplývá, že rádio nebylo využíváno. Přístroj byl umístěn za barem bez možnosti přístupu a ovládání hostů.  Toto multifunkční zařízení bylo ovládáno pouze obsluhou baru. Soud dospěl k názoru, že žalovanému nevzniklo žádné bezdůvodné obohacení.
Intergram tuto kauzu prohrál a má povinnost zaplatit panu Vaněčkovi náklady řízení.

Z výše uvedeného rozsudku plyne, že pokud v podniku hraje svobodná hudba, kterou autoři a umělci poskytli k volnému sdílení, nemusí podnikatel platit OSA a Intergramu žádné poplatky !!

Stáhnout svobodnou hudbu a hrát ji ve své provozovně, aniž by Vás OSA či Intergram stíhala, můžete ze stránek pirátské strany http://hudba.pirati.cz, kde naleznete hudbu vybraného žánru.