Jaká alba předchozího roku byla hudebními kritiky hodnocena jako nejpovedenější? Zabodovali spíše hudební nováčci nebo osvědčené klasiky? A jaký žánr zaznamenal největší úspěch? Redaktoři iREPORTU prozkoumali přehled alb vydaných v minulém roce a poskytli přehled těch, která jsou podle jejich názoru nejpovedenější.

Atomová včela (WWW)
Atomová včela je album české avantgardní kapely WWW, jedná se o její již třetí desku, která navazuje na vzestupnou kvalitu předchozích dvou alb.

www

Different World (Adrian T. Bell)
Desku Different World má na svědomí Adrian T. Bell, který působí jako zpěvák kapely The Prostitutes. Jeho debutová deska má ovšem od hudby The Prostitutes na kilometry daleko.
Different world
Moruša bielá (Jana Kirschner)
Také slovenská insterpretka Jana Kirschner letos představila svou novou desku. Deska čerpá ze slovenského folkloru a Jana Kirschner se posouvá dále směrem umělecká alternativy, který vymezila již na předchozím albu.
moruša
Idiot (Vladimír 518)
Jedním ze zástupců hiphopové hudby vzniklé v poslední rok je také Vladimír 518. Tento umělec pravidelně posouvá hranice českého hiphopu a je známý tvorbou dle svých pravidel. Jeho nové album se nese ve vážnějším duchu a předkládá posluchačům problémy společnosti, v  níž žijeme.
idiot
My Hearts Soars Like a Hawk (Nylon Jail)
Novou desku v roce 2013 vydal také Nylon Jail, původem z Olomouce. Desku lze jen těžko specifikovat nějakým žánrem, představuje country s moderními zvuky a elektronickými efekty. Dalším velkým plusem tohoto umělce jsou také výborná živá vystoupení. Tato deska se na českém trhu opravdu neztratí.

my heart
Velice kvalitní desky nám letos dopřáli také umělci Insania, Vanessa, Kontrafakt, Kittchen nebo Prago Union, podrobnější informace o deskách těchto interpretů si můžete přečíst zde 🙂.