Jednou z mnoha novinek, které se v lednu dohrávaly do našich jukeboxů je soundtrack nového filmu Tomáše Vorla, Vejška. Protože tento film, podobně jako jemu předcházející Gympl, vypráví o dvou kamarádech-studentech, kteří se pohybují ve skupině “sprejerů” a po nocích malují graffity, soundtrack je laděn do podobného prostředí a spadá do žánru hiphopu.

Na albu OST Vejška spolupracovali Mike Trafik, Beatbustlers a Vladimír 518. Mike Trafik je také producentem soundtracku. Vladimír 158 se podílel také na hudbě k filmu Gympl, tenkrát ve spolupráci s DJem Wichem. Tentokrát od něj uslyšíme zremixovanou verzi písně “Děti práznoty” a také novinku “Zdrhej”.

Od Beatbustlers ve filmu zazní například song “All I need”, ve kterém si zazpívala Veronika Kratochvílová.
Na albu se nachází i několik instrumentálních skladeb, bez kterých se neobejde téměř žádný soundtrack. Celkově je soundtrack celkem povedený, a ve filmu neruší, ani v případě, že nepatříte mezi příznivci tohoto žánru.

Uvidíme, jak tento soundtrack ovlivní žebříček nejhranějších písní v jukeboxech, kde zatím hiphop příliš velké úspěchy neslavil.
Recenzi k filmů si můžete přečíst zde ->Nenáročný a oddechový návrat na Vejšku

 

vejska-top-header-610x250vejska-zed